Benefiční večer

Rádi bychom vás pozvali na benefiční večer, jehož hlavním cílem je podpora kolumbijského kmene Arhuacos, propojení příjemného s užitečným a poznání unikátní kultury za velkou louží. 

Hlavním hostem večera je duchovní vůdce, posel a mluvčí kmene Arahucos – Calixto Suarez, který vás seznámí s tisíciletou tradicí jeho kmene. Dozvíte se, jak si komunita i přes všechny velké změny civilizovaného světa udržela tradice a neměnný životní systém. Zjistíte, jaký přístup má kmen k výchově dětí, které pak nesou moudrost kmene a vědění všech pokolení, které jsou hrdé na svoji komunitu a s pevnou vůlí ji chrání. Calixto bude také mluvit o zajímavém pohoří Santa Nevada de Santa Marta, kde malém prostoru najdete všechny možné druhy vegetace, které zajišťují indiánům obrovské znalosti o celém světě.

Součástí Calixtova vystoupení bude předání poselství o aktuálním stavu severní Kolumbie, kde v současné době kvůli slabé vládě a sílícím těžebním společnostem nejsou původní obyvatelé v bezpečí. Indiáni jsou vyháněni ze svých vesnic na předměstí velkých měst jako je Bogota, kde se nejsou schopni kvůli svému tradičnímu životu, velice úzce spjatému s přírodou, začlenit do společnosti.

Záměrem tohoto večera je setkání uvědomělých lidí, kteří mají možnost pomoci této komunitě ať už sponzorským darem, odkupem jejich produktů či pouze šířením povědomí o současné krizové situaci. Dále pak podpora tradic a sbírání prostředků na výkup původních pozemků a zřizování ochranných pásem, kde by indiáni pokračovali v tradičním způsobu života bez obav z dalšího vysídlování.

Součástí večera bude ochutnávka skvělé ručně sbírané a pečlivě pražené tradiční kávy kmene a jejich čokolády. Zároveň si budete moci prohlédnout i tradiční tašky mochila, které jsou výhradně ženským produktem - naprosto originálním, jelikož každá žena do tašky vtiskne svůj celý život.

Program

Program bude postavený tak, abyste se něco zajímavého dozvěděli, něco dobrého ochutnali, někoho zajímavého potkali a hlavně…bavili se!

Můžete se těšit na hypnotizující hudební vystoupení, netradiční catering, networking se zajímavými osobnostmi, ochutnávku tradičních produktů a další „programové mňamky“!

Program pro vás v současné době vytváříme. 

Kdy - kde - jak?

Důležité je, že začínáme v 18 hodin v sálu Místodržitelského paláce na Moravském náměstí v centru Brna.

První pomocnou ruku můžete podat již teď, a to zakoupením vstupenky. Stačí se přihlásit přes níže uvedený registrační formulář a my vám zašleme potřebné informace.

  • Early birds do 28. února: 600 Kč
  • Základní vstupné po 28. únoru: 700 Kč
  • Donátorské vstupné: nad 700 Kč

Registrační formulář

Místo konání